ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYE KAYDI ÜYE FORUMU
Ana Sayfa
Canlı Yayın
Geçmiş Yayınlar
Program Akışı
Güvenli Çıkış

MERHABA ŞUBAT 2016

MERHABA ŞUBAT 2016
Etkinlik Tarihi: 24/2/2016 -A+

    MERHABA  ŞUBAT 2016


     Sevgili meslektaşlarım enerjik ve 29 günlük bir ayı geride bıraktık . Merhaba diyerek söze başlıyor ve geçtiğimiz ay neler yaptığımızı hatırlatmak istiyorum .


     1 şubatta NOBET eylemine katılarak haklarını arayan meslektaşlarımızın sözleşme fesihleri yapılacağı haberi üzerine basın açıklaması yaptık. Bursa sağlık platformu paydaşları nın da katıldığı Halksağlığı Müdürlüğü önündeki basın açıklamamız pek çok medya kuruluşunda ve tv de de yayınlandı.


     Başkan yardımcımız Dr. ilker Kat tarafından okunan açıklamamızda kısaca yapılan hataları hatırlattık .


     " Sağlık Bakanlığı, yaptığı yanlıştan bir an önce vazgeçmeli, inat etmemelidir. Çalışanlarını köle gibi görmemeli, onları dinlemelidir.!! Uluslararası yasa ve kaidelere uygun, insancıl, baskı ve angaryalardan uzak bir aile hekimliği uygulaması için, yeni bir yol haritasını alanın çalışanları olarak bizlerle beraber çizmeli, çalışanlarını küstüren, mesleki tükenmişlik yaşatan hatalı uygulamalarına ivedilikle son vermelidir.!!
Sağlık Bakanlığı bir yol kavşağında olduğunu anlamalıdır. Ancak tarafını baskılar ve angaryalardan, hukuksuz tek taraflı uygulamalardan yana değil, toplumumuzun refahı ve geleceği için, daha iyi bir aile hekimliği uygulamasından yana kullanmalıdır."


     Mersin'de yapılacağı söylenen fesihler için yapılan Mersin'de ki eylemde de BURSAHED i Başkan'ımız Dr. Ali TORUN ve Yönetim kurulu üyeleri Dr. Asuman GÜRSOY TÜRKER ile Dr. Hüseyin AKGÜN temsil ettiler . (Tepkiler sonrası Mersin Halksağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada valilik tarafından onaylanan ceza puanlarının şu anda işleme alınmayacağı ifade edildi.)
NOBET eylemleri sonucu haklarını ararken ceza puanları alan dernek üyelerimizin açmış oldukları davaları sonuçlanana kadar üyeliklerinin düşmemesi için ve ileride derneğimizi zamanın değişimi ile yaşanacak gelişmelere hazırlamak için tüzük değişikliği çalışmaları yapıldı ve olağanüstüsü genel kurul çağrısı yapıldı.


     23 şubatta yapılan ilk toplantıda yeter çoğunluk sağlanamadığı için ikinci toplantı tarihi olan 1 Martta olağanüstüsü genel kurul toplantısı düzenledi.


     Başkan yardımcımız Dr. Mehtap ASLAN LİNE TV de yayınlanan Tüketici Raporu Programında canlı yayına katılarak Ehliyet için sağlık raporlarının ne şartlarda , Nasıl , nerden alınabileceğini ayrıntılı anlattı.
TTB Aile Hekimliği Kolu Marmara Bölge Toplantısı na BURSAHED Yönetim kurulu olarak tam kadro katıldık . CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil in de katıldığı toplantıda sorunlarımızı ve çözüm önerilerini konuştuk. Bursa Sağlık Platformu paydaşlarının da katıldığı toplantıda sağlıkta dönüşümü ve Aile Hekiminin geleceğini konuştuk. NOBET Eylemlerimize devam kararlılığımızı paylaştık ve pek çok ilde de bu yönde hareket edildiğini gördük .


     Ehliyet alma ya da yenileme öncesi yapılan muayenelerde verilecek sağlık raporları ile ilgili bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenleyerek sadece meslektaşlarımızı değil sahada bu konu ile ilgilenen özel sürücü kursu derneğini de davet ettik. Yönetim kurulu üyemiz Uz.Dr.Ebru YENİDOĞAN 'ın sunumu ile algoritma yı gözden geçirdik . İl emniyet genel müdürlüğü sürücü belgeleri büro amiri Musa BOZKURT da sunum yaptı ve bilgilendirmelerde bulundu . Katılımı hem sayı olarak hem de soru olarak oldukça yüksek olan toplantıda göz uzmanı Dr Birtan ÖZTÜRK 'ün sunumu da oldukça ilgi gördü .


     BURSAHED giderek büyüyor ve güçleniyor .. Ay içerisinde yeni üyelerimizin katılımı ile bunu bir kere daha görmüş olduk.


     Her ayın sonunda sizlere Merhaba diyerek geçen ay da neler yaptığımızı özetleyeceğiz . Sizlerin katkıları ile daha da güçleneceğiz .
     Biliyoruz ki bizim en büyük GÜCÜMÜZ BİRLİKTELİĞİMİZ .


    Bursahed Genel Sekreteri

    Dr Özlem SEZEN

Yorumlar