ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYE KAYDI ÜYE FORUMU
Ana Sayfa
Canlı Yayın
Geçmiş Yayınlar
Program Akışı
Güvenli Çıkış

MERHABA MART 2016

MERHABA  MART 2016
Etkinlik Tarihi: 25/03/2016 -A+

   Merhaba,

   Tüzük değişikliği için olağanüstüsü genel kurul yaptık.


   BURSAHED tüzük değişikliği amacıyla 1 Martta yaptığımız olağanüstüsü genel kurul toplantısında tüzüğümüzdeki 3. Madde ( üyelik devamı ) , disiplin yönetmeliği ve 11. Madde ( genel kurul oy kullanma ve karar alma usul ve şekilleri ) derneğimizin daha demokratik , çağdaş ve gelişmelere açık , güçlü bir sivil toplum kuruluşu olması amacıyla yeniden düzenlenmiştir.


   Sağlıktan sorumlu vali yardımcısı Yalçın BULUT ile makamında görüştük . İlimiz genelindeki Aile Hekimlerinin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Olumlu ve karşılıklı fikir alışverişi şeklinde bir görüşme oldu. Yalçın Bey in de önerisi ile nöbete gitmeme nedeni ile alınan savunmalar ve ceza puanları ile ilgili mevzuatı ve yapılabilecekleri paylaştık . Haksızlıklar karşısında kurumsal olarak Hakkımızı arayacağımızı ilettik.


   8 Mart kadınlar günü etkinliklerinin ilkinde BURSAHED sosyal projeler komisyonu üyesi Dr. Kutlu Arzu Altın Ceylan ın hazırladığı programla Bursada ki kadın Aile hekimleri ile kahvaltı yaptık . Bilgi alışverişinde bulunduk. Projelerimizden bahsettik.   


   Yine 8 Martta dünya kadınlar gününü sosyal projeler komisyon üyesi Dr. Kutlu Arzu Altın Ceylan ın projesi ile kutladık . Basının da ilgilendiği etkinlikte derneğimiz 2. Başkan'ı aynı zamanda AHEF yönetim kurulu üyesi Dr. Mehtap Aslan ın da katılımıyla aile hekimliğinde kadın sağlığı ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında halkı ve kamuoyunu bilgilendirdik. Bu amaçla yapılan görüşmeler basında da geniş yer aldı . Bu vesile ile Esenevler ASM de yapılan toplantıya HSM den Dr. Yasemin hanım ve pek çok kadın aile hekiminin katılımı ile kutlama yaptık .


   9 Martta As tv de yayınlanan..Dr. Emre Kaya ile Sağlık olsun Programında canlı yayına katılarak Aile Hekimliği ve birinci basamak hizmetleri hakkında konuştuk . 2. Başkan Dr. Mehtap Aslan ve genel sekreter Dr. Özlem Sezen in katıldığı programda sağlık okur yazarlığı ve koruyucu hekimlikten bahsettik. Neden Aile Hekimine başvurulmalı , Aile hekimliğinin devamlılığının önemi nedir anlattık .


   Eğitim toplantılarına devam ettik . 11 Martta Romatoid  Artrit tanı ve tedavisindeki yenilikler konulu eğitim toplantısı oldukça bilgilendirici idi. Uz.Dr. Yusuf KARABULUT'un sunumu ile hem genel bilgilerimizi gözden geçirdik hem de tedavi yaklaşımındaki yenilikler ve takipte yapılması gerekenler hakkında bilgilerimizi tazeledik .


   19 Martta Derneğimiz BURSAHED, Türkiye Endokrinoloji  ve Metabolizma Derneği desteği ile , Uludağ Üniversitesi hocalarımızın katkıları ile Ankara ve İzmir'den de hocaların katılımı ve sunumlarıyla bilgilerimizi tazelediğimiz harika bir kursa imza attı. Tiroid fonksiyon bozuklukları, nodüller ,gebelikte tiroid fonksiyonları , tiroid kanserleri konularında sunumlar dinledik ,görsellerle ve vaka sunumları ile zenginleştirilmiş net bilgiler içeren kurs oldukça verimli idi. Katılımcı sayısı da oldukça yüksekti. Katılımcılardan aldığımız geri dönüşler çok olumlu idi..


   Üyelerimizin ve birinci derece yakınlarının Özel MEDİCABİL hastanesine başvurması halinde , özel koşullarda tedavi hizmeti alması ve tedavi hizmetlerinde özel indirimlerden faydalanması amacıyla bir protokol imzalandı .


   Hukuki konularda danışmak ve deneyimleri paylaşmak amacıyla BURSAHED hukuk komisyonu üyelerine daha rahat ulaşmak için mail adresi ve iletişim bilgilerini paylaştık . Özverili ve bilgisini paylaşmayı seven komisyon üyesi arkadaşlarımızla bir tık ötede ama hep yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz .


   BURSAHED ailesi genişlemeye devam ediyor. Yeni katılan arkadaşlarımıza tekrar hoş geldiniz diyoruz .

Yorumlar