ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYE KAYDI ÜYE FORUMU

KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU

Admin 18 Haziran 2021 Önemli Gelişmeler 518 -A+
KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURUBursa Halkına;

            Bilindiği gibi Bursa’mız; Türkiye’nin 5 büyük ilinden biridir ve 1000’den fazla aile hekimliği birimi ile 2009’ dan beri 1.basamak sağlık hizmeti almaktadır.

            Aile Hekimliği sisteminde; Bursa da Aile Hekimi ve özellikle Aile Sağlığı Çalışanı (size hizmet veren hemşireniz, ebeniz) sayıları olması gerekenden azdır. Bu şartlarda pandemiden kurtulmak için Bakanlığımızın başlattığı aşı kampanyasına da tüm aile hekimliği birimlerimizle katılıyoruz ve aşılama işlemini yapıyoruz.

            Ama bazı sıkıntılarımız mevcuttur. Bunların sizin tarafınızdan bilinmesini ve bakanlığımızın bize göstermediği anlayışı sizlerin göstermesini bekliyoruz.

·       Erişkin aşılaması işlemini içeren zaman diliminde tüm dikkatimizi, enerjimizi sizlere göstermemiz gerektiği için aşılama saatlerinde poliklinik hizmeti veremeyeceğiz.

·       Bu süreçte mağdur olmamak adına randevu almadan aile sağlığı merkezine poliklinik hizmet talebi için başvurmayınız. Gebe izlemi, bebek izlem ve aşılama hizmetlerini, okul aşılarını, lohusa takiplerini, enjeksiyon ve pansuman işlemlerini ve Laboratuvar hizmetlerini imkanlar dahilinde devam ettirmeye çalışacağız.

·       Aile Sağlığı Merkezlerimizin sizlerin de tanık olduğunuz üzere fiziki kapasiteleri sınırlıdır, Aile Sağlığı Merkezlerinde sıranızı beklerken Maske ve Mesafe kurallarına uymaya dikkat ediniz. Lütfen size yol gösteren sağlık çalışanlarına gerekli özeni gösteriniz ve yardımcı olunuz.

·        Biontech aşı flakonlarında 6 uygulamalık aşı dozu bulunmaktadır, Aşı kullanıma hazırlandıktan sonra en geç 6 saat içerisinde kullanılacak şekilde planlama yapmaktayız. Bu yüzden aşı randevu saatinize uymanız ve diğer aşı randevusu olan kişileri mağdur etmemeniz için zamanında aile sağlığı merkezinde olmanız gerektiğini dikkate alınız.

·       Aile Hekimleri; merkezi hekim randevu sisteminde haftalık çalışma planlarını düzenlerken poliklinik randevularını, aşı randevularını, izlem randevularını sizlerin hizmet sürelerini göz önüne alarak yaparlar. Bilgimiz dahilinde olmayan bir şekilde Sağlık Bakanlığı tarafından çalışma planımızda oynamalar yapılınca poliklinik ve aşı randevuları çakışması ve Aşılama hizmetleri için, Aynı aile sağlığı merkezinde bulunan tüm hekimlere, aynı saate bir sürü insana randevu verilmesi, hizmetlerin verilmesinde sıkıntı yaşanmasına neden olmuştur. Bu durumun Aile hekiminizden kaynaklanmadığını onun da mağdur olduğunu unutmayalım!

 

BURSAHED YÖNETİM KURULU

 

Yorumlar