ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYE KAYDI ÜYE FORUMU

DEKLARASYON

Admin 05 Temmuz 2021 Önemli Gelişmeler 58 -A+
DEKLARASYON

30.06.2021 tarihinde yayınlanmış olan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği; hak aramaya engel baskıcı bir tutum içeriğine sahiptir. Günümüzde Sağlık Bakanlığımız; halkı ve uygulamada bizleri ilgilendiren güncel bilgileri sosyal medyadan duyurmasına rağmen biz aile hekimlerine bu hakkı tanımamış ve halkı bilgilendirmek istersek  ceza vereceğini açıklamıştır.

       

       Pandemide koruyucu sağlık hizmetlerinin yanında Covit aşılamaları için gereken malzemeleri bize vermemiş, gayret üstü çalışmalara rağmen aile sağlığı çalışanları ve biz aile hekimlerine ek ödemeyi çok görende bizim bakanlığımızdır.


       Birçok aile hekimliği biriminde doktor ve aile sağlığı elemanı eksikken ve bunu bildiği halde bakanlığımız bize yapabilmekte zorlanacağımız yeni yaptırımlar eklemiştir. TÜKENİYORUZ…


       Bizler BURSAHED olarak yayınlananan bu yönetmeliğin yeniden gözden geçirilmesini istiyoruz. Hukuki hakkımızı kullanacağımızı, AHEF öncülüğünde yapılacak tüm eylem ve girişimlerde çatı örgütümüzün yanında olacağımızı deklare ediyoruz.

                                     

                                                               Saygılarımızla

                   BURSAHED YÖNETİM KURULU

Yorumlar